FAQ

 

FAQ – Najczęstsze pytania

Wyprzedzając Wasze pytania które słyszę bardzo często przed podpisaniem umowy, postanowiłem zebrać wszystko w jednym miejscu.

 

1. Jaka jest cena za fotografowanie ślubu czy wykonanie sesji?

Ostateczna cena zależy od wielu czynników takich jak ilość i rodzaj albumów czy miejsca wykonania sesji plenerowej. Po zebraniu wszelkich informacji o Ślubie i Waszych marzeniach, wysyłam kompleksowo przygotowaną ofertę. Zapraszam do KONTAKU oraz rozmowy 511-721-127

 

2. Co zawiera reportaż ślubny?
Usługę jednego fotografa w postaci mojej osoby , sesję plenerową, obróbkę zdjęć mojego autorstwa, galerię zdjęć w internecie, zdjęcia na pendrive w eleganckim pudełeczku oraz foto-książkę, mój dojazd do 200 km. Fotografowanie zaczynam przeważnie 3 godziny przed ceremonią.

 

3. Ile zdjęć dostaniemy?

Galeria mojego autorstwa liczy 300 fotografii. Są one starannie wyselekcjonowane i poddane szczegółowej obróbce. Z tych fotografii wykonuję także projekty Waszych albumów. Oprócz tego dostajecie całą masę zdjęć które nie trafią do albumu ( 300 + – jako uzupełnienie historii po podstawowej obróbce ). Są one również obrobione, starannie wybrane i stanowią pełnowartościowy materiał z dnia Waszego ślubu i sesji plenerowej.

Zawsze oddaję więcej zdjęć niż obiecuję więc możecie być spokojni 😉 W przypadku pojedynczej sesji ślubnej lub narzeczeńskiej otrzymujecie 60-100 zdjęć.

 

4. Czy dostaniemy album lub foto-książkę?

Foto-albumy, foto-książki, albumy-tradycyjne. W oprawach ze skóry, materiałów, drewna. Obrazy na płótnie, obrazy w ramie. Posiadam bardzo bogatą ofertę. Współpracuję z najlepszym laboratorium w Polsce. O Waszej pamiątce decydujecie Wy sami, ofertę przygotowuję indywidualnie.

Całokształt mojej usługi – końcowy produkt zależy od Waszych marzeń i potrzeb!

 

5. Plener ślubny w dniu ślubu czy w innym dniu?

Jestem w stanie w dniu ślubu zabrać Was parę razy na 10 min i wykonać w tym czasie piękne zdjęcia plenerowe. Polecam natomiast przeznaczyć kilka godzin w inny dzień, kreatywnie wykorzystać ten czas i spełnić swoje marzenia! Możemy wtedy pojechać np. w góry, nad morze czy za granicę i stworzyć wspaniałą pamiątkę.

 

6. Jaki jest zakres Twojej działalności?

               Cała Polska. W dzisiejszych czasach odległość jest najmniejszym problemem.

Najczęściej reportaże ślubne wykonuję na północy Polski z racji tego że mieszkam w Trójmieście.

 

7. Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

     Zdjęcia z dnia ślubu pojawią się w galerii klienta już do 2 tygodni. Potem jeśli będzie jest sesja plenerowa, zdjęcia z niej dodaję do galerii w przeciągu kolejnych 3 dni.

Na koniec wykonujemy albumy, książki i inne rzeczy. Całość najczęściej trwa do miesiąca.

 

8. Czy można zamówić usługę dwóch fotografów ?

Współpracuję z innymi fotografami jeżeli zajdzie taka potrzeba, ale sam jestem w stanie wykonać reportaż, który będzie bardzo zróżnicowany oraz odda wyjątkowość wydarzeń z dnia Waszego ślubu.

 

9. Jakim sprzętem dysponujesz?

Fotografuję profesjonalnymi lustrzankami z podpiętą optyką najwyższej klasy. Zawsze posiadam przy sobie 2 aparaty więc żadna awaria sprzętu nie jest mi straszna.

Na sali i w plenerze dysponuję dodatkowym oświetleniem. Fotografia jest przede wszystkim moją pasją i kwestia sprzętu dla mnie jest niezwykle istotna.

 

10. Czy musimy się spotkać przed ślubem?

Bardzo lubię spotkać się przed podpisaniem umowy. Napić się dobrej kawy i porozmawiać o Waszym ślubie, pokazać albumy, poznać Wasze oczekiwania i pomysły, zbudować przyjacielską relację. Jeżeli dzieli nas spora odległość nie widzę przeszkód albo zorganizować spotkanie przez Skype lub porozmawiać telefonicznie a formalności dopełnić poprzez e-mail i kuriera.

 

11. Sesja narzeczeńska?

        WARTO! Zaufajcie mi. Jest to doskonała pamiątka dla Was, którą ponadto można doskonale wykorzystać jako prezenty dla rodziców.

Poza tym poznajemy się lepiej a Wy macie okazję do sprawdzenia się przed obiektywem.

 

12. Przypadki losowe – co będzie, jeżeli nie będziesz mógł sfotografować naszego ślubu?

Nigdy mi się to nie zdarzyło ale gdyby coś przeszkodziło mi dojechać na Wasz ślub mam obowiązek znaleźć godne zastępstwo. Znam bardzo wielu fotografów oferujących usługi na bardzo wysokim poziomie. Razem uczestniczymy w warsztatach i szkoleniach, spotykamy się, wymieniamy doświadczenia. W dobie internetu jestem w stanie bardzo szybko zadziałać, także możecie spać spokojnie.